מה ההבדל בין פילאטיס מזרן לפילאטיס מכשירים?

מתלבטות בין פילאטיס מזרן לפילאטיס מכשירים? לא יודעות מה ההבדל בין השניים?
הנה כמה דברים שיעשו סדר ויעזרו לכן להתאים את הגישה הטובה והמדויקת ביותר עבורכן.

בעולם ההולך ומתרחב של הכושר הגופני, פילאטיס התגלה כשיטת תרגול לשיפור כוח הליבה, הגמישות והרווחה כללית.

בתחום הפילאטיס שתי גישות שונות האחת פילאטיס מזרן והשנייה פילאטיס מכשירים. שתי השיטות מציעות למתרגלות ולמתרגלים דרכים מגוונות להשיג את מטרות הכושר שלהם.

בואו נעמיק בניואנסים המייחדים את שתי הגישות הללו, כאשר כל אחת מציגה מסע ייחודי לעבר מצוינות פיזית ושיפור הרווחה הפנימית.

אז מהם ההבדלים בין פילאטיס מזרן לפילאטיס מכשירים?

1. ציוד

פילאטיס מזרן מתבצע על הרצפה עם מזרן פשוט ובדרך כלל ללא ציוד מיוחד, כאשר ההתמקדות היא בשימוש במשקל הגוף להתנגדות. העובדה שפילאטיס מזרן מסתמך על ציוד מינימלי הופכת אותו לאימון אידיאלי למי שמחפשת שגרת אימון פשוטה אך יעילה.
פילאטיס מכשירים לעומת זאת, כולל שימוש ברפורמר. הרפורמר ידוע גם כמיטת פילאטיס הודות לעיצוב שלו; מסגרת עץ דמוית מיטה עם כרכרה זזה, קפיצים, רצועות וגלגלות המספקות התנגדות.

2. התנגדות- דגשי ליבה

פילאטיס מזרן שם דגש חזק על חוזק הליבה, יציבות ושליטה, כאשר תרגילים רבים מכוונים לשרירי הבטן ושרירי הגב. בפילאטיס מכשירים נפעיל מגוון רחב יותר של קבוצות שרירים מאשר בפילאטיס מזרן. גישה זו מכוונת לא רק לשרירי הליבה אלא גם לזרועות, רגליים ולקבוצות שרירים נוספות בגוף. המיטה הזזה מספקת אימון גוף מלא עם תנועות זורמות.

3. תמיכה ואתגר

בפילאטיס מזרן אנו נשתמש רק במשקל הגוף הן להתנגדות והן לתמיכה, וכל תנועה היא ריקוד בין כוח, יציבות ושליטה, בעיקר תוך שימוש במשקל הגוף כהתנגדות. היעדר המכשירים והציוד מרכז את האחריות על תנועות מדויקות ומודעות לגוף.

פילאטיס מכשירים מאפשר גם תמיכה וגם התנגדות בתרגילים. מערכת הגלגלות והקפיצים יכולים לסייע לאנשים בביצוע תנועות או לאתגר אותם על ידי הגברת ההתנגדות. קפיצי מיטת הפילאטיס- רפורמר מאפשרים התנגדות מתכווננת, ומספקים מגוון רחב יותר של רמות התנגדות לתרגילים שונים. דבר זה מאפשר שליטה מדויקת יותר על עוצמת האימון.  פילאטיס מכשירים יכול לספק אתגר גדול יותר לכאלו המחפשים תרגול מתקדם ורמה גבוהה.

4. תרגול מגוון

כחלק מהיתרונות של פילאטיס מכשירים, ישנה אפשרות לבצע יותר תרגולים מגוונים בעזרת המכשירים השונים והציוד הנוסף, כמו כדור, משקולות, מוט, וכך גם להתמקד באזורים ספציפיים בגוף.
פילאטיס מזרן מציע מגוון רחב של תרגילים, כולל אלו לגמישות, כוח וקואורדינציה. ניתן לשלב בו ציוד נלווה כמו כדור ומוט.

5. רמות שונות

שתי הגישות מציעות אפשרויות לרמות שונות של כושר.
פילאטיס מזרן מתאים בדרך כלל לאנשים בכל רמות הכושר, כולל למתחילים. ניתן לשנות את התרגילים כך שיתאימו לרמות מיומנות שונות, וכך גם פילאטיס מכשירים.
בפילאטיס מכשירים היכולת לעשות התאמה במיטת הפילאטיס- רפורמר וההגדרות המתכווננות הופכות אותו למתאים לרמות כושר ויכולות גופניות שונות.
בשתי הגישות חשוב מאוד לדייק את האימון בהתאמה לגוף שלנו ולרמת היכולת הפיזית שלו.

6. ניידות ונגישות

פילאטיס מזרן אינו דורש ציוד מיוחד (למעט מזרן 😊)  וכך הוא נייד ונגיש יותר, מה שהופך אותו למתאים גם לתרגול ביתי וגם לתרגול בסטודיו בשיעורים קבוצתיים.
פילאטיס מכשירים, החל ממיטת הרפורמר ועד הציוד הנלווה, מבקש הדרכה מדויקת וניתן להתאמן בסטודיוז השונים כחלק מאימונים קבוצתיים או שיעורים פרטיים.

אז במה בוחרות- פילאטיס מזרן או מכשירים?

פילאטיס מזרן הוא תרגול מבוסס רצפה המשתמש במשקל גוף להתנגדות, תוך שימת דגש על חוזק הליבה. פילאטיס מכשירים לעומת זאת, כרוך בשימוש בציוד מיוחד, המציע אימון מקיף יותר על ידי שילוב קבוצות שרירים שונות עם התנגדות מתכווננת. הבחירה בין פילאטיס מזרן לפילאטיס מכשירים תלויה לרוב בהעדפות אישיות, מטרות כושר ורצון לגיוון בשגרת האימון.

פילאטיס מזרן חובק פשטות ונגישות, בעוד פילאטיס מכשירים מביא תחכום ורבגוניות. בין אם את מעדיפה את החיבור הארצי של פילאטיס מזרן או את הדיוק של פילאטיס מכשירים, שתי הגישות מבטיחות מסע וחווית אימון הוליסטית אל עבר הרווחה הפנימית והפיזית. בין אם תבחרי בין מזרן למכשירים הליבה של פילאטיס נשארת זהה: השאיפה לכוח, שיווי משקל ותנועה מודעת. בחרי את הדרך שלך ואפשרי למסע הפילאטיס להתגלגל.

לשתף זה חלק מהכיף

למה לעצור כאן כשאפשר להמשיך לקרוא...

רוצים להצטרף? השאירו לנו פרטים כאן

התחלת שיחה
בואו נדבר
שלום! איך אפשר לעזור?