פילאטיס מכשירים – פילאטיס מזרון | עקרונות הפילאטיס

תנועתיות:
תנועה של כל הגוף באופן סימולטני שומרת על טווחי תנועה מלאים של השרירים, מפרקים, FASCIA .התנועה מעוררת קואורדינאציה, שומרת על תנועתיות מע’ העצבים וכלי דם ברמה המכאנית.

נשימה:
מקדמת תנועה טבעית, פעולה טבעית ולא רצונית המתרחשת בגופנו, מזרימה חמצן לגוף וממריצה את מערכת הדם, מעשירה את התאים השונים בגוף בחמצן, מאפשרת זרימה בתנועה וביצוע תנועות קשות ביתר קלות.

התפתחות שרירים מאוזנת: התפתחות מאוזנת של השרירים , מאפשר תנועתיות נכונה ומכניזם טוב למפרקים, כך שלא נוצר מצב בהם אגוניסט מקוצר מידי ואנטגוניסט ארוך מידי או ההיפך.

ריכוז:
אין רגע ללא מחשבה, במקום לתת למחשבות שלנו לנדוד למחוזות אחרים, אנו מתרכזים במנח בתנועה ובביצוע התרגיל. כל שלב בתרגיל מצריך ריכוז מקסימאלי, על ידי שליטה מוחלטת של הגוף בכל תנועה נגיעה לרמת ביצוע גבוהה ופיתוח הגוף כולו.

שליטה:
שליטה גופנית פיזי ומנטאלית, מוח מחודד לתת הוראה לאיבר מסוים לזוז בזמן, התרגיל יבוצע בשליטה מלאה של המוח על הגוף, יקטין סיכוי לפציעות , ונכין את הגוף לחיי היומיום בהתאם לצרכים אינדיבידואלים של כל אחד.

דיוק:
ביצוע מדויק, ספציפי, מעלה את רמת הביצוע של התרגיל, תשומת לב לכל תנועה ומנח גופני נכון .

קצב וזרימה:
קצב מעורר את השרירים לפעילות גדולה יותר, תנועה מטבעה מתמשכת, זורמת, דינאמית ונעה.

הקווים המנחים של השיטה ועקרונות התנועה מקלים על השגת המטרות לטווח ארוך, שרירים המתפתחים בצורה מאוזנת, מאפשרים תנועה יעילה ותנועת מפרקים בריאה. ריכוז מנטלי מתמשך דרוש לפיתוח הגוף, דיוק חשוב להשגת המנח הנכון, נשימה מקדמת תנועה טבעית, זרימה וקצב מעוררים את השרירים לפעילות גדולה יותר.

היתרונות ניתנים למדידה והבנה: קואורדינאציה, כוח, תנועתיות, תנועה יעילה, תנועה זורמת, יציבה נכונה, מנטליות ורוחניות צעירה וחיונית, מודעות עצמית, בטחון עצמי, אינטגרציה של הMIND- גוף SPIRIT.

פילאטיס טען כי “הציוויליזציה מחלישה את הכושר הגופני” והפך את תנועתיות הגוף כולו לעיקרון המוביל בבסיס שיטתו.

 

לשתף זה חלק מהכיף

למה לעצור כאן כשאפשר להמשיך לקרוא...

רוצים להצטרף? השאירו לנו פרטים כאן