הקשר הישיר של פילאטיס לבריאות הנפש

בתוך ההמולה של החיים המודרניים לא פשוט למצוא שלווה; לרבים מאיתנו השלווה נראית כמו חלום מתקתק אך חמקמק. הדרישות הבלתי אפשריות של החברה, האחריות הרבה המוטלת על כתפינו והחובות המשפחתיות, החברתיות והאישיות שלנו משכיחות מאיתנו את השלומות האישית שלנו. ואם שלומותנו חסרה, גם השלווה חסרה. אך אם ניתן עדיפות לבריאות הפיזית, הנפשית והרגשית שלנו, נצליח לאזן בין כל ההיבטים של חיינו ולנהל חיים מאוזנים ובריאים. איך עושים את זה, אתם שואלים? בתרגול פילאטיס. כן, אולי תתפלאו לשמוע שפילאטיס הוא דרך נפלאה להזין את הנפש ולשמור על איזון בחיים. פילאטיס לבריאות הנפש – זאת אינה קלישה; זאת דרך חיים. מוכנים לגלות אותה? 

על הקשר בין פילאטיס לנפש

כשאנחנו חושבים על פילאטיס, אנחנו בדרך כלל חושבים על אימוני כוח וגמישות, על סיבולת ועל יציבה נכונה. ואכן, אי אפשר להתכחש להיבט הפיזי של הפילאטיס. אך לפילאטיס יש גם היבטים אחרים הקשורים לרוח, לנפש, לתודעה ולהוויה. הפילאטיס בכללותו הוא גישה הוליסטית המשפיעה על הנפש באמצעות תרגול הגוף. תרגילי הפילאטיס כוללים תנועות מבוקרות, נשימה מודעת ונוכחות מלאה בהווה, ולכן הפילאטיס עצמו כלי רב־עוצמה להפחתת מתחים, חרדות ודיכאון. פילאטיס במהותו מאזן בין הגוף ובין הנפש כיוון שהוא מטפח את שניהם יחד. בכל תנועה ובכל נשימה הפילאטיס ממקד את המתאמנים בהווה ועוזר להם להיות במיינדפולנס מושלם. שהייה מתמשכת במיינדפולנס משפיעה לטובה על השלומות ובאה לידי ביטוי בכל היבט בחיים. 

לתרגל פילאטיס ולהיכנס למיינדפולנס

עיקר התרגול בפילאטיס מתמקד בחוזק שרירי הליבה וביציבותם. אם אנחנו מפעילים את שרירי הליבה ומניעים את הגוף נכון, אנחנו מחזקים את בסיס הכוח שלו ויכולים לנוע במרחב ולתפקד כהלכה. הכוח הפיזי הזה משפיע על החוסן הנפשי שלנו ומעצים אותנו. אם יש לנו חוסן נפשי, אנחנו מתמודדים עם אתגרי החיים בקלות ובביטחון. לא נגזים אם נאמר ששעה אחת של אימון פילאטיס כוללת בתוכה תרגול מיינדפולנס קצר. אימון פיזי המשלב מיינדפולנס הוא תהליך רב־עוצמה. לא מפתיע, אם כן, שמתאמני פילאטיס רבים מדווחים על תנועת אנרגייה קלילה בגוף, על רוממות נפש ועל ביטחון עצמי. רוצים לתרגל פילאטיס ולהיכנס למיינדפולנס? אתם יכולים; ואתם ראויים לזה. 

להרגיש טוב כדרך חיים

תרגול פילאטיס קבוע מועיל לא רק לבריאות הגוף אלא גם לבריאות הנפש. ידוע שפעילות גופנית מגבירה את ייצור האנדורפינים בגוף, ההורמונים שעוזרים לנו ליהנות ממצב רוח טוב; היא גם מפחיתה את רמות הקורטיזול בגוף, ההורמונים המופרשים בגוף בשעת לחץ, ומשפרת את איכות השינה. וכל אלה הם מאסט לאיזון נפשי. כדי ליהנות מההשפעה המיטיבה של הפילאטיס הירשמו לאימון קצר וכבר לא תרצו להפסיק. 

על הגוף, על הנפש ועל הפילאטיס

רוצים להעמיק אל תוך עצמכם, לחזק את הגוף ובד בבד להרחיב את התודעה ולטפח את הנפש? אתם מוזמנים להתנסות בשיטת האימון הייחודית שכבר כבשה מיליונים ברחבי העולם. אז בואו לתרגל את הגוף, לאמן את הנשימה, להתמקד ביציבה ובתנועה, ליהנות משלווה ולחייך לאורך כל הדרך. מוכנים? קחו נשימה עמוקה ובואו נתחיל. 

לשתף זה חלק מהכיף

למה לעצור כאן כשאפשר להמשיך לקרוא...

רוצים להצטרף? השאירו לנו פרטים כאן

התחלת שיחה
בואו נדבר
שלום! איך אפשר לעזור?