האם ככל שמרימים משקל כבד יותר האימון יעיל יותר?

נשאלת השאלה האם ככל שמרימים משקל כבד יותר האימון יעיל יותר. ככלל, תרגילי התנגדות ותרגילים פשוטים שבוצעים במשקל גוף, כולם נכנסים למושג הכושר הפיזי ומשמשים כדרך לשפר את הכושר, להגביר את מסת השרירים ולשפר את הבריאות הכללית. אך כלול השאלה הגדולה היא האם כל אדם, ללא קשר לגילו או רמת כושרו, יכול להשתמש באימונים שבהם מתבצעים תנועות כנגד התנגדות גבוהה עד “כשל בביצוע”? לאחרונה, נערכו מחקרים מרשימים שבדקו את השפעתם של אימוני התנגדות במגוון גילאים ורמות כושר. התוצאות מעניינות ומחייבות התייחסות.

האם הכל טמון בשילוב משקלים והתנגדות גבוהה? לא בדיוק

העקרון הבסיסי של אימון הכוח הוא לבצע תרגולים כנגד התנגדות גדולה עד שהגוף נכשל בביצוע התרגיל. כל מתאמן יכול להרגיש את העייפות השרירית והחוסר ביכולת להמשיך לבצע את התרגיל כשהגוף מתמוטט. אז האם זהו האימון היעיל ביותר גם עבור מתאמנים בגיל מבוגר יותר או עבור מתאמנים מתחילים? מחקרים עדכניים חושפים תוצאות מפתיעות ומראים שאין צורך בהתנגדות גדולה ובעצימות גבוהה על מנת לשפר את הבריאות ואת מרכיבי הכושר הגופני. העובדות חשובות מאוד למי שמחפש להשיג תוצאות טובות באימונים, אך אולי פחות משמעותיות מאוד לשאלה האם היתרון ישפר את היכולת הספורטיבית של המתאמן או את היכולת לרדת במשקל.

מחקרים אחרים מצביעים על השפעות דומות בהגדלת מסת השריר גם מתוך התנגדות נמוכה, תרגולים שבוצעים במשקל גוף, או אפילו בשילוב של תרגולים פשוטים עם התנגדות נמוכה. המשמעות היא שהגודל של ההתנגדות אינו הפרמטר העיקרי והחשוב לשיפור הכושר הגופני והבריאות. אם כך, מהו הפרמטר החשוב ביותר? נראה שהתשובה היא לא גודל ההתנגדות אלא עומס השריר כולו. המחקרים מראים שהפרמטר שמשפיע הכי הרבה על הבנייה השרירית הוא מנוחה רגועה לאחר כשל בביצוע, ולא ההתנגדות בעצמה.

אימון פונקציונלי יכול להתאים לי?

אז, איזה אימון הוא המתאים לך? התשובה היא – כל אחד יכול למצוא את הסגנון המתאים לו ולהשיג תוצאות מרשימות בתחום הכושר והבריאות, לא משנה באיזה גיל הוא נמצא או באיזה רמת כושר נכונה. האימון הפונקציונאלי למשל, מביא תוצאות יעילות לכל מי שמחפש לשפר את מרכיבי הכושר הגופני. בין אם אתה מתחיל להתאמן או שאתה מתאמן כבר שנים, ישנן הרבה דרכים להפעיל את השרירים שלך ולשפר את בריאותך. אחד המרכיבים המרכזיים באימון הפונקציונאלי הוא שיפור יכולות הביצועים היומיומיות שלנו. תרגולים באימון הפונקציונאלי מדמים את התנועות שאנחנו מבצעים בחיי היום-יום, כמו לשבת, לעמוד, להרים ולדחוף. בזכות אימון כזה, לא רק שנשפר את הכושר הגופני, אלא גם נשפר את היכולת לבצע את הפעולות הללו בצורה יעילה ובריאה יותר.

לצד זה, האימון הפונקציונאלי מתמקד בחיזוק שרירי הליבה, אשר חיוניים לייצוב הגוף ולמניעת פציעות. כמו כן, אימון כושר פונקציונאלי מסייע בשריפת קלוריות. באופן כללי, הוא מצריך יותר אנרגיה בשל העבודה המרובה שהשרירים עושים, וזה מביא לשריפת קלוריות מוגברת במהלך האימון וגם לאחריו.

לסיכום, אימון הכושר הפונקציונאלי הוא אפשרות טובה לכל מי שמחפש לשפר את כושרו הגופני, לחזק את שרירי הליבה, לשרוף קלוריות, ולשפר את יכולתו לבצע פעולות יומיומיות בצורה יעילה ובריאה. חשוב לזכור שכל אדם יכול להתאמן ברמה שמתאימה לו ולרמת הכושר שלו, ולפי הצרכים והמטרות האישיות שלו. היתרון הגדול באימון פונקציונאלי הוא הגמישות שהוא מציע, שמאפשרת לכל אדם להתאמן לפי הצרכיו שלו.לכן, לא חשוב מה גילך, רמת הכושר שלך או היכולות שלך, אתה יכול למצוא באימון הפונקציונאלי דרך יעילה לשפר את הבריאות ואת הכושר הגופני שלך.

רוצה להתחיל כבר עכשיו?

הירשם לשיעור ניסיון בסניף שלנו באבן יהודה!

לכל הסטודיוס שלנו:

סטודיו לפילאטיס מכשירים רמת גן
סטדיו לפילאטיס מכשירים הרצליה
סטדיו לפילאטיס מכשירים אבן יהודה
סטודיו לפילאטיס מכשירים תל אביב

 

לשתף זה חלק מהכיף

למה לעצור כאן כשאפשר להמשיך לקרוא...

רוצים להצטרף? השאירו לנו פרטים כאן