איך לשמור על הגב לאחר לידה עם פילאטיס?

התקופה שלאחר הלידה היא תקופה מורכבת מבחינות רבות: הטיפול התובעני בילוד, השינויים ההורמונליים והפיזיולוגיים ונשים רבות סובלות מתופעה שכיחה לאחר הלידה של כאבי גב.
אלה עלולים להחמיר ולהחריף במיוחד כאשר מטפלים בתינוק בעת האכלה, הרמה, הסעת העגלה ולהעמיס על השרירים ועמוד השדרה. מאמץ שעשוי להיות קשה יותר כאשר מלכתחילה היציבה לקויה, הגב מעט עקום, הכתפיים שמוטות.

כדי להפחית את הסיכוי להופעתם של כאבי גב אחרי לידה חשוב לנהל אורח חיים בריא ומותאם לגב.

אימוני פילאטיס להפחתת כאבי גב
ראשית, חשוב מאוד להיות ערות לתנועות הגוף ובעיקר לשמור על יציבה טובה כאשר אוחזים, מאכילים את התינוק וחשוב לבצע גם מתיחות על מנת לשפר את הגמישות ולנסות להפחית את המתח באזור השרירים.
שנית, חיזוק שרירי הליבה קריטי ליציבה ואפשר לעשות זאת באמצעות אימוני פילאטיס. תרגילי פילאטיס מתמקדים בשרירי ליבה ובונים מחדש את הכוח ויכולים להפחית את הלחץ מהגב ולהפחית כאב. כמו כן, תרגילים של שיטה זו יכולים להגמיש מאוד את הירכיים, הכתפיים והברכיים והגמישות המוגברת מובילה לטווח תנועה רחב במינימום מאמץ של הגב.
פילאטיס הוא גם שיטה המשלבת בין גוף לנפש, מודעות לגוף ולתנועתיות כמו גם לרגיעה ויכולה להפחית סטרס. ניתן למצוא שיעורי פילאטיס המותאמים לנשים לאחר לידה שקיבלו כבר אישור מהרופא להתאמן ואפשר להתחיל ולהתקדם בהדרגתיות תוך כדי שימת דגש והקשבה לגוף ולדיוק של התנועות. 

לשאת את התינוק ולקבל תמיכה תוך כדי תנועה
כדאי להימנע מנשיאת התינוק בידיים – מנשא הוא בדיוק מה שאת צריכה. מוצר זה נועד למעשה לתמוך ביציבה טובה ומאוזנת יותר ובמיוחד לשמור על גב ישר בעת הליכה, עמידה, קימה וישיבה. הוא גם מחלק ומפזר את המשקל ולהוריד עומס מהגב ומאזור הכתפיים והשרירים. כמו כן, המוצר מאפשר לשמור על הידיים פנויות.
קיימים דגמים מגוונים של מנשאים. מנשא בד יכול לסייע מאוד בנשיאת התינוק ובהפחתת העומס על הגב. כדאי לאתר מנשא בד שמעניק תמיכה רחבה ויציבה לגב לחלוקת משקל נכונה ומאוזנת. רצוי דגם שמוצע בכמה גדלים לצורך התאמה למידות הגוף השונות.
חשוב מאוד שיהיה קל משקל, נוח לנשיאה לאורך זמן בעל עיצוב ארגונומי כשיש דגמים ייחודיים ללא קשירה – ללא צורך בהתעסקות עם קשרים אלא בלבישה הדוגמה לחוצה. מומלץ לבחון גם מאיזה בד עשוי המוצר על מנת שיהיה נעים ונוח למגע מחומרים איכותיים.

דרך הגב – שיטות נוספות להקלה
במידה ואת עוד מתמודדת עם כאבי גב לאחר הלידה, תוכלי להניח קומפרסים קרים או חמים על האזור הדואב על מנת להרפות שרירים מתוחים וכן לשפר את זרימת הדם או להפחית דלקתיות. עיסוי אף הוא יכול לסייע ולקדם הרפיה כמו גם לשפר את זרימת הדם כאשר אפשר לגשת גם לטיפולי פיזיותרפיה או לבצע תרגילי פיזיותרפיה גם במים כמו הידרותרפיה.
טיפולים משלימים דוגמת דיקור סיני אף הם יכולים לסייע כדי לעורר זרימת דם ולקדם ריפוי וחשוב להקפיד כל עת על שגרה מותאמת שכוללת מכניקת גוף מודעת, שימוש בכריות תומכות, הימנעות מכיפוף מאולץ ומאמץ של הרמת פריטים כבדים יתר על המידה. 

ניתן להשתמש בכריות חימום ולשלב שיעורי פילאטיס יחד עם שימוש במוצרים תומכים כמו מנשא מבד לבייבי. חפשי מוצרים איכותיים אשר עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומורי פילאטיס מקצועיים, שידעו בסבלנות ובהכלה להדריך אותך היטב תוך קשב לגוף שלך וביצוע תרגילים שאכן יוכלו לסייע לך. אל תחכי שהכאב יעבור, הימנעי מהחמרתו וטפלי בו ככל שניתן.

לשתף זה חלק מהכיף

למה לעצור כאן כשאפשר להמשיך לקרוא...

רוצים להצטרף? השאירו לנו פרטים כאן